„LIDER PRZYSZŁOŚCI”

🔸 Myślenie strategiczne, autentyczność, dojrzałość, ciągły rozwój swój i pracowników, rozumienie emocji – wyciszone EGO, charyzma, umiejętność wskazywania kierunku, wyrażanie wartości, branie odpowiedzialności, podejmowanie decyzji, przekraczanie barier…itd. te i inne elementy były przedmiotem dyskusji podczas panelu dyskusyjnego „Lider przyszłości” jaki odbył się podczas pierwszego dnia VI MIĘDZYNARODOWEGO FORUM GOSPODARCZEGO, które odbyło się dziś na stadionie Śląskim w Chorzowie.
🔸Strona wydarzenia: https://miedzynarodowe-forum.pl/

🔺 KILKA MYŚLI Z DYSKUSJI
🔸 Czym jest tak na prawdę MYŚLENIE STRATEGICZNE odpowiada na wyzwania sformułowane następująco:
🔹 Podążaj tam gdzie za chwilę będzie piłka!
🔹 Jaki jest najlepszy ruch w szachach?
Ponadto strategiczne myślenie to przewidywanie, podejmowanie wyzwań, interpretowanie, decydowanie, mobilizowanie, uczenie się. Myślenie scenariuszowe, podważanie status quo itp.
🔸 POWER SKILLS – jeszcze nigdy w historii zarządzania umiejętności miękkie nie miały tak dużego wpływu na twarde wyniki jak dziś.
🚀Dziś umiejętności miękkie nie są już właściwie miękkie – są umiejętnościami prawdziwej SIŁY LIDERA🚀 (POWER SKILLS).

🔸 EMPATYCZNY LIDER– potrafi „zauważać”, wykazać zainteresowanie osobą, zrozumieć sytuację, ukierunkować oraz dać wsparcie w kierunku osiąganie celów.
🔸Samotność lidera zwłaszcza w trudnych sytuacjach – to konsekwentne działanie pomimo stresu i niepewności‼️
🔸 Nassim Taleb podzielił okresy działania na PRZECIĘTNOSTAN (prosty i złożony) oraz EXTREMISTAN także prosty i złożony- to w zależności od ilość pojawiających się czarnych łabędzi. Prawdziwy lider potrafi łączyć rozwijanie firmy w czasach dynamicznego spokoju, jak również zabezpieczenia jej i pracowników w okresach trudnych i ekstremalnych. Gdy staje za sterami aby przeprowadzić ludzi przez rafy.

🔹 To tylko wycinek szerszej dyskusji.
Dziękuję organizatorom i uczestnikom:
Izabela Lewandowska , Katarzyna Kuna-Szyszka , Bartosz Parchoniuk , Robert Orszulak

🔸Organizatorem konferencji jest Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarczego (EORG).