Restrukturyzacja i optymalizacja firmy – to proces, który zawsze trzeba odpowiednio zaplanować i przeprowadzić w możliwie najkrótszym czasie, dlatego doświadczenie w tym zakresie jest niezbędnym elementem sukcesu.  W czasie obecnego  kryzysu oznacza to działania o zwiększonej intensywności jednak robione w określony sposób, tj. aby pomimo dokonywanych zmian, którym często towarzyszy redukcja kosztów i przyspieszenie działań zachować potencjał wzrostowy! Chodzi o zaplanowanie i zbudowanie nowego potencjału “ROAD MAPY” planowanych działań. W naszym programie wykorzystujemy najlepsze elementy reorganizacji i optymalizacji biznesowej,  kształtowania procesów,  zwiększania wydajności, co tworzy bardzo skuteczną metodologię powrotu na drogę wzrostu. Kompleksowe podejście, zawiera diagnozę oraz poprawę wyników lub innych parametrów we wszystkich lub wskazanych obszarach firmy.

METODOLOGIA PROCESU:

  • Analiza i diagnoza obecnego stanu
  • Identyfikacja kluczowych problemów i ograniczeń
  • Wypracowanie i nakreślenie mapy strategicznej zmian
  • Przygotowanie firmy do zarządzania zmianą
  • Zaprojektowanie elementów pro wzrostowych
  • Plan działań
  • Wdrożenie
  • Monitoring procesu i wyników
  • Weryfikacja i dostosowanie

Specjalizujemy się w kompleksowym podejściu do restrukturyzacji. Przygotowujemy i przeprowadzamy firmę przez cały proces biznesowy, z niezbędnym wsparciem prawnym.

STOP-LOOK-GO® – to metodologia budowanie strategii, oraz operacyjnego identyfikowania gdzie znajduje się organizacja w danym momencie: jak jest?, gdzie jesteśmy?, gdzie jest rynek, konkurencja?, gdzie chcemy być?  jak to zrobimy i dlaczego? Program zawiera zbudowanie koła zamachowego optymalizacji i wzrostu w firmie, aby nadać jej naturalny tryb powtarzalnego działania, które napędza rozwój firmy.

“Prawie dwuletnia współpraca z firmą 4VALUE® Business Consulting, pozwoliła nam przejść przez cały proces restrukturyzacji bardzo efektywnie, przy równoczesnym zwiększeniu zaangażowania pracowników. Doświadczenie i profesjonalizm konsultantów 4VALUE oraz program dla właścicieli: Wirtualny Członek Zarządu®  rozwinął nasze kompetencje menedżerskie oraz przywódcze, pokazał jak rozwiązywać codzienne problemy operacyjne i dał nam duże wsparcie w podejmowaniu ważnych decyzji”.
Polecam  firmę 4VALUE® Business Consulting i  mam nadzieję na dalszą owocną współpracę.” Krzysztof Brzęczek – Prezes i Właściciel AKWIB Sp. z o.o. 

ZOBACZ TAKŻE:
Wirtualny Członek Zarządu®– stały program konsultacyjny dla Właścicieli i Zarządów
STOP-LOOK-GO® – metodologia budowanie strategii,

ZAPRASZAMY