Tradycje 4VALUE Business Consulting sięgają 2002 roku, kiedy jako firma „Consult” świadczyliśmy usługi doradztwa biznesowego, zarządzania i Interim Managementu na dopiero rozwijającym się rynku. Dzisiaj łączymy to doświadczenie i innowacyjne podejście oraz dużą otwartość i elastyczność niezbędną, żeby tworzyć unikatowe rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych Klientów. Na drodze rozwoju wspieramy zarówno Właścicieli i Zarządy oraz Liderów, Menedżerów i pracowników każdego szczebla firmy.  Takie podejście przekłada się na wyniki, widoczne korzyści i rozwój całej organizacji. Nasi konsultanci i trenerzy jako praktycy biznesu mogą się pochwalić sukcesami w zarządzaniu, sprzedaży, produkcji, logistyce, czy wdrożeniach IT.  Stosują skuteczne metody inspirowania i motywowania do podnoszenia efektywności i osiągania lepszych wyników.

MISJA 4VALUE Business Consulting

Sprawiamy, że nasi klienci odnoszą sukcesy biznesowe, osiągają plany, spełniają marzenia.
Pomagamy rozwijać ludzi i organizacje.

WIZJA 4VALUE Business Consulting

Jesteśmy firmą pierwszego wyboru w budowaniu i wdrażaniu wizji, strategii i efektywnego działania firmy.
Nasze usługi doradztwa, warsztaty i szkolenia są najbardziej poszukiwane na rynku.
Naszą Pasją jest tworzenie ponadczasowych wartości dla naszych Klientów.

W CO WIERZYMY

W 4VALUE uważamy, że rozwój każdej firmy odbywa się na jednej z trzech płaszczyzn:

  1. Paliwo startowe właścicieli – to jak start rakiety, potencjał firmy, który ma szansę rozwinąć się w …
  2. Powtarzalny model wzrostu – gdzie poprzez zwiększanie udziału w rynku,  koncentrację i ekspansję zwiększamy potencjał działania aby przejść do …
  3. Rozwoju siłą organizacji – poprzez nieustanne doskonalenie, redefinicje i dążenie do poprawy osiąganych wyników.

Na każdym etapie potrzeba świadomej dbałości o równowagę między działaniem i operacyjnym reagowaniem, a rozwojem czyli zwiększaniem potencjału działania. Każdy etap wymaga nieco innych narzędzi i metodologii działania.

NASZE “DLACZEGO”

Pracując dla dużych firm i korporacji zawsze gdzieś z tyłu głowy mieliśmy pragnienie aby stworzyć własną firmę doradczą. Pracowaliśmy nad tym jak połączyć własne duże doświadczenie w zarządzaniu z wiedzą i metodologią w taki sposób aby na końcu procesu każdy nasz Klient otrzymał to, co przesunie go w miejsce gdzie chciałby się znaleźć. Daje nam to możliwość pracy opartej na zaufaniu, bez konieczności “wciskania”. Dlatego każdego dnia każdy z nas przychodzi do pracy ponieważ może robić coś co kocha. Wiemy, że ciężka praca jest przyjemnością, gdy inspiruje ludzi do działania, odkrywa nowe możliwości, pozwala rozwijać liderów i pracowników, zmieniać firmy i uczestniczyć w ich sukcesach. Pracujemy z największymi firmami,  średnimi oraz całkiem małymi. Tak, dobrze nam idzie i tego życzymy każdemu naszemu Klientowi, Partnerowi i każdej firmie.

Chcemy zachwycać naszych klientów i stać się dla nich firmą pierwszego wyboru.

CO ROBIMY

Wspieramy rozwój naszych klientów poprzez:

Business Consulting – doradztwo biznesowe opieramy z jednej strony na szerokim doświadczeniu w praktyce zarządzania. Z drugiej zaś na wiedzy, metodologii i  wielu projektach, w wyniku których nasi klienci osiągnęli wzrosty przychodów i rentowności znacznie przewyższające poziom rynku i bezpośredniej konkurencji. Poprzez kompleksowe projekty doradcze wspieramy sprzedaż, produkcję, dystrybucję, usługi, a także finanse. Jednocześnie świadczymy usługi doradztwa operacyjnego i strategicznego dla Zarządów firm, dzięki którym przechodzenie przez kolejne etapy wdrożeń jest naturalnym procesem rozwoju w firmie.

Warsztaty i szkolenia – wykorzystujemy naszą praktykę w biznesie oraz szeroką wiedzę z zakresu psychologii, socjologii i teorii motywacji. Oferujemy jednocześnie niezwykle istotny, naszym zdaniem, element narzędziowy pozwalający na monitorowanie efektów w czasie. Nasze szkolenia „in company” wnikają głęboko nie tylko w biznes naszych klientów, ale także w dobre rozumienie potrzeb, interesów i specyfiki klientów naszych klientów. Prowadzimy także szkolenia otwarte, które dają możliwość spojrzenia na dotychczasowe działania z innej perspektywy.

Wdrożenia IT – pomagamy naszym klientom dobrać narzędzia wspierające ich biznes, zaprojektowane odpowiednio do potrzeb, skali działania i prognozowanego rozwoju firmy. Właściwy wybór i sprawne wdrożenie pozwala tworzyć systemowe przewagi konkurencyjne utrzymujące we właściwych proporcjach koszty i rozwój biznesu. Piszem i wdrażamy także własne oprogramowanie np. Data Integrator.

Rekrutacja menedżerska – Naszym zadaniem w procesach rekrutacji menedżerskiej, jak i sukcesji właścicielskiej jest wsparcie nie tylko przy znalezieniu właściwych osób, ale także optymalnym wdrożeniu obu stron – nowego managera i jego zwierzchników czy osoby ustępującej i zrekrutowanego kandydata. Pomoc w procesie zrozumienia swoich ról oraz przełożenia oczekiwań na działania pozwalające osiągać założone wyniki.

Najistotniejsze dla zagwarantowania stabilnego wzrostu jest tworzenie wartości poprzez ciągłą pracę i postęp w sześciu głównych obszarach:

  • Rozwój strategiczny firmy
  • Kultura organizacyjna, struktura, komunikacja i właściwa organizacja
  • Rozwój personelu polegający na lepszym rozumieniu biznesu firmy oraz potrzeb jej klientów
  • Planowanie, wzrost i rentowność działań
  • Efektywna produkcja i dystrybucja
  • Rozwiązania IT, w których proporcje stabilności i elastyczności dają dodatkowy impuls dla biznesu

„Naszą pasją jest tworzenie wartości
i wzrostu dla naszych klientów”

Andrzej Kochanek
Dyrektor Generalny