NASZE DLACZEGO?

Pracując dla dużych firm i korporacji zawsze gdzieś z tyłu głowy mieliśmy pragnienie aby stworzyć własną firmę doradczą. Pracowaliśmy nad tym jak połączyć własne duże doświadczenie w zarządzaniu z wiedzą i metodologią w taki sposób aby na końcu procesu każdy nasz Klient otrzymał to, co przesunie go w miejsce gdzie chciałby się znaleźć. Daje nam to możliwość pracy opartej na zaufaniu, bez konieczności “wciskania”. Dlatego każdego dnia każdy z nas przychodzi do pracy ponieważ może robić coś co kocha. Wiemy, że ciężka praca jest przyjemnością, gdy inspiruje ludzi do działania, odkrywa nowe możliwości, pozwala rozwijać liderów i pracowników, zmieniać firmy i uczestniczyć w ich sukcesach. Pracujemy z największymi firmami,  średnimi oraz całkiem małymi. Tak, dobrze nam idzie i tego życzymy każdemu naszemu Klientowi, Partnerowi i każdej firmie.

Tradycje 4VALUE Business Consulting sięgają 1998 roku, kiedy jako firma „Consult” świadczyliśmy usługi doradztwa biznesowego, zarządzania i Interim Managementu na dopiero rozwijającym się rynku. Dzisiaj łączymy to doświadczenie i innowacyjne podejście oraz dużą otwartość i elastyczność niezbędną, żeby tworzyć unikatowe rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych Klientów. Wspieramy zarówno Właścicieli, Zarządy, Menedżerów średniego szczebla.  Liderów i pracowników w drodze do rozwoju. Takie podejście przekłada się na wyniki, widoczne korzyści i rozwój całej firmy. Nasi konsultanci i trenerzy są praktykami biznesu. Mogą się pochwalić sukcesami w zarządzaniu, sprzedaży, produkcji, logistyce, czy wdrożeniach IT.  Stosują skuteczne metody inspirowania i motywowania do podnoszenia efektywności i osiągania lepszych wyników.

W CO WIERZYMY

W 4VALUE uważamy, że rozwój każdej firmy powinien opierać się na świadomej dbałości o równowagę między działaniami operacyjnymi, a zwiększaniem potencjału jej działania. Najistotniejsze dla zagwarantowania stabilnego wzrostu jest tworzenie wartości poprzez ciągłą pracę i postęp w sześciu głównych obszarach:

  • Rozwój strategiczny firmy
  • Struktura, organizacja i reorganizacja
  • Rozwój personelu polegający na lepszym rozumieniu biznesu firmy oraz potrzeb jej klientów
  • Planowanie, wzrost i rentowność sprzedaży
  • Efektywna produkcja i dystrybucja
  • Rozwiązania IT, w których proporcje stabilności i elastyczności dają dodatkowy impuls dla biznesu

Chcemy zachwycać naszych klientów i stać się dla nich firmą pierwszego wyboru.

CO ROBIMY

Wspieramy rozwój naszych klientów poprzez:

Business Consulting – Doradztwo biznesowe opieramy z jednej strony na szerokim doświadczeniu w praktyce zarządzania. Z drugiej zaś, wiedzy, metodologii i  wielu projektach, w wyniku których nasi klienci osiągnęli wzrosty przychodów i rentowności znacznie przewyższające poziom rynku i bezpośredniej konkurencji. Poprzez kompleksowe projekty doradcze wspieramy sprzedaż, produkcję, dystrybucję, usługi, a także finanse. Jednocześnie świadczymy usługi doradztwa operacyjnego i strategicznego dla Zarządów firm, dzięki którym przechodzenie przez kolejne etapy wdrożeń jest naturalnym procesem rozwoju w firmie.

Warsztaty i szkolenia – Wykorzystujemy naszą praktykę w biznesie oraz szeroką wiedzę z zakresu psychologii, socjologii i teorii motywacji. Oferujemy jednocześnie niezwykle istotny, naszym zdaniem, element narzędziowy pozwalający na monitorowanie efektów w czasie. Nasze szkolenia „in company” wnikają głęboko nie tylko w biznes naszych klientów, ale także w dobre rozumienie potrzeb, interesów i specyfiki klientów naszych klientów. Prowadzimy także szkolenia otwarte, które dają możliwość spojrzenia na dotychczasowe działania z innej perspektywy.

Wdrożenia IT – Pomagamy naszym klientom dobrać narzędzia wspierające ich biznes, zaprojektowane odpowiednio do potrzeb, skali działania i prognozowanego rozwoju firmy. Właściwy wybór i sprawne wdrożenie pozwala tworzyć systemowe przewagi konkurencyjne utrzymujące we właściwych proporcjach koszty i rozwój biznesu.

Rekrutacja – Naszym zadaniem w procesach rekrutacji menedżerskiej, jak i sukcesji właścicielskiej jest wsparcie nie tylko przy znalezieniu właściwych osób, ale także optymalnym wdrożeniu obu stron – nowego managera i jego zwierzchników czy osoby ustępującej i zrekrutowanego kandydata. Pomoc w procesie zrozumienia swoich ról oraz przełożenia oczekiwań na działania pozwalające osiągać założone wyniki.

„Naszą pasją jest tworzenie wartości
i wzrostu dla naszych klientów”

Andrzej Kochanek
Dyrektor Generalny