e- commerce w Farmacji

E-commerce w farmacji to bardzo potencjałowy obszar, który rozwija się na kilku poziomach. Podczas gdy w farmacji z uwagą śledzimy e-apteki, cały rynek zaczyna sprzedawać suplementy wszystkimi możliwymi kanałami. Co to oznacza dla rynku?

Aby zbudować dobrze strategię e-commerce trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych obszarów :

1. Zdecydować jakie elementy uwzględniamy w działaniach naszego e-commerce w farmacji? I czy jest to tylko obszar e-aptek, własny sklep, sklepy zewnętrzne,  marketplace’y itd. czy też bazujemy na aptekach internetowych i na nich koncentrujemy działania i środki, uwzględniając potencjał i dostosowując działania:

2. Zbadać i monitorować w jaki sposób pacjenci poszukują odpowiednich preparatów, przez jakie bramki przechodzą, i gdzie w internecie mamy na nich czekać. Jak podzielić budżety MARKETINGOWE i TRADE’owe aby część z nich w odpowiedniej ilości i uwzględniając właściwy  sposób, działania przeznaczyć na działania e-commerce:

3. Statystycznie ile i jakich grup klientów lub pacjentów możemy się spodziewać? Jaki jest rozkład procentowy poszukujących? Gdzie powinniśmy koncentrować działania w internecie aby wydatki były jak najbardziej optymalne? Jak wykorzystać mix działań tradycyjnych z rynkiem e-commerce, bo jedno i drugie się przenika?:

Jak możemy pomóc w zbudowaniu efektywnej strategii e-commerce?:

  • AUDYT: Analiza obecnych działań w obszarze e-commerce
  • DIAGNOZA: Wskazanie luk operacyjnych, okien potencjałowych oraz obszarów do szybkiej zmiany – QUICK WINS
  • STRATEGIA E-COMMERCE: Budowa strategii i nakreślenie kierunków działań dla Waszego biznesu. Wypracowanie najbardziej efektywnych inicjatyw i działań dla danej grupy produktowej
  • PLAN: Plan działań i komunikacja
  • DZIAŁANIA: Przejęcie odpowiedzialności za wdrożenie i realizację strategii lub też wsparcie w tym obszarze w ramach bieżącej współpracy
  • MONITORING: Monitoring i weryfikacja/dostosowanie działań do trendów na rynku
  • SMART: Trendy, dane, technologia, wyniki, obserwacja tego co dziej się na rynku i dostosowywanie działań

Zapraszam Serdecznie:Zapytaj o Projekt!