Twoja firma i AI
Co zawiera nasz e-book:
- Badania rynkowe, jak sztuczna inteligencja jest wykorzystywana przez firmy na świecie oraz w Polsce.
- Analizę podejścia “AI-first” czy “Problem – first – AI” – wyjaśnię, co oznacza bycie organizacją „AI-first” oraz badania czy inwestycje oraz wysiłki z tym związane są tego warte.
- Przykłady zaawansowanych wdrożeń AI na świecie
- Lista Kontrolna AI: przygotowanie do wdrożenia – w materiale znajdziecie przykłady pytań, które powinniście sobie zadać, zanim zdecydujecie się na wdrażanie AI w swojej firmie
- Omówienie narzędzi AI w głównych obszarach ich zastosowania
(…) Choć główni gracze technologiczni, inwestują ogromne środki w rozwój AI, warto zauważyć, że krajobraz tej technologii szybko się zmienia. Dziś nie trzeba budować własnych modeli AI od podstaw za miliony dolarów – wiele fundamentalnych modeli jest publicznie dostępnych. Choć ich adaptacja wymaga wiedzy i umiejętności, koszty są znacząco niższe w porównaniu z trenowaniem modeli od zera.
Obecnie wchodzimy w erę, w której podstawowa architektura transformera (modelu na, którym bazuje np. ChatGPT) osiąga swoje granice. Mimo rosnącej mocy obliczeniowej i liczby GPU, ilość dostępnych danych dobrej jakości – w praktyce ograniczona do zawartości internetu – przestaje rosnąć. W odpowiedzi na te wyzwania badacze AI będą szukać nowych rozwiązań, a inżynierowie skupią się na praktycznym wdrażaniu gotowych modeli w sposób przynoszący rzeczywistą wartość biznesową, choćby w obszarze robotyki i automatyzacji (…).
MATEUSZ KOCHANEK:
Współautor publikacji naukowej: “ChatGPT: “Jack of all trades, master of none” przyjętej do czasopisma “Information Fusion” w czerwcu 2023 roku. (artykuł był w pierwszej 100’ce najczęściej cytowanych prac z zakresu AI na świecie w 2023 roku, ponad 500 cytowań). Aby zobaczyć KLIKNIJ TUTAJ.
Główny autor publikacji naukowej: “Improving Training Dataset Balance with ChatGPT Prompt Engineering” przyjętej do czasopisma Electronics 2024 w specjalnym wydaniu “Advances in Large Language Model Empowered Machine Learning: Design and Application”. Aby zobaczyć KLIKNIJ TUTAJ.
AUTOR: Mateusz Kochanek