Składka wypadkowa płacona do ZUS zawiera się w przedziale od 0,4% przez 0,67% do nawet 3,86% na każdego pracownika.

tax Mechanizm obsługi składki wypadkowej jest prosty: firma określa ilość wypadków, a ZUS podaje wskaźnik zapłaty na każdego pracownika. Jednak to nie wszystko. Oferujemy obecnie rozwiązanie, które generuje oszczędności w obszarze obciążeń ZUS ze szczególnym uwzględnieniem kosztów składki wypadkowej.

Dlaczego warto korzystać właśnie teraz?
Moment na wdrożenie jest szczególny. Ze względu na zmianę okresu przedawnienia, możliwe jest uzyskanie oszczędności za okres nawet do 10 lat wstecz, tj. za lata 2009-2019.

Czy to jest bezpieczne?

Całkowicie,  ponieważ to ZUS sam podejmuje decyzję, na podstawie przygotowanej i przedstawionej dokumentacji. Co oznacza, że po przeprowadzeniu projektu Twoja firma będzie właściwie przygotowana do każdej, ewentualnej kontroli.

Ile Twoja firma może zaoszczędzić?
Małe kwoty płacone na każdego pracownika do 10 lat wstecz dają duże wartości. W niektórych firmach może być to 100 tys. zł, w innych – nawet milion zł i więcej.

Wdrożenie rozwiązania wymaga wyspecjalizowanej i głębokiej wiedzy merytorycznej, dlatego przedsiębiorstwom jest niezwykle trudno we własnym zakresie dokonać oszczędności na składce wypadkowej. Praca z wykwalifikowanym doradcą pozwala uzyskać oszczędność czasu i pewność właściwie przygotowanej dokumentacji. W efekcie projekt staje się łatwy do zaimplementowania i przyjazny dla organizacji.

Optymalizacja składki wypadkowej – korzyści ze współpracy:

  • Istotne obniżenie kosztów ZUS i zbadanie dokładnego wpływu przekazywanych danych na wysokość płaconej składki wypadkowej
  • Bezpieczeństwo i wsparcie w zakresie danych dot. BHP w przypadku kontroli ZUS i PIP
  • Gwarancja ponoszenia najniższych, dopuszczalnych przez obowiązujące przepisy prawne kosztów związanych ze składką wypadkową – bezpośrednie zmniejszenie kosztów personalnych!
  • Klarowne i transparentne zasady współpracy w oparciu o wynagrodzenie od sukcesu – płatne jedynie w przypadku uzyskania realnych korzyści (potwierdzonych przez ZUS)
  • Unikatowe know-how, oparte o najnowsze orzecznictwo, do wykorzystania przez pracowników spółki przez kolejne lata
  • Najlepszy zespół specjalistów w kraju do Państwa dyspozycji – jedyna firma w branży doradczej zatrudniająca na stałe do pracy nad danym projektem adwokatów, specjalistów ds. BHP i doradców podatkowych z wieloletnim doświadczeniem
  • Brak zaangażowania Państwa pracowników w trakcie analizy i krótki czas trwania projektu, maksymalnie do 3 miesięcy – od przekazania dokumentów do analizy, po uzyskanie prawomocnej decyzji ZUS

Dodatkowo, w ramach realizacji projektu na Państwa życzenie możemy opracować dedykowany wniosek dot. uzyskania dofinansowania z ZUS wydatków poniesionych na cele BHP (Najnowsze źródło finansowania wydatków na cele BHP – wsparcie z ZUS w 2016 r.).

Projekt certyfikowany przez firmę EY (dawniej Ernst & Young):

                                          

Zamów Projekt!

 

 

Zobacz także: Projekt premii bez progresji PIT i ZUS, lub Akademia Leadershipu   lub Tablica Szkoleń