Dla mnie droga Lidera to najpierw POSZUKIWANIE, potem WYZWANIE, a na końcu satysfakcja z ROZWOJU LUDZI I ORGANIZACJI. I tak jak trudno uchwycić moment, w którym wiedza zamienia się w mądrość, tak trudno w prosty sposób opisać drogę, w której  MENEDŻER staje się LIDEREM.
Szczególnie bliska jest mi  definicja Jima Collinsa, który w książce od Dobrego do Wielkiego opisał pięć poziomów przywództwa. Piąty poziom Lidera zawiera „…paradoksalne połączenie osobistej skromności LIDERA oraz siły i determinacji do osiągania znakomitych wyników.

Ten przykład jest często podawany na wielu warsztatach i spotkaniach nt. Przywództwa i Leadershipu. Biorąc pod uwagę badania Collinsa robi, to ogromne wrażanie. Z 1435 firm na koniec wybrano jedynie  11. To jedenastu wspaniałych Liderów…

CZY PAMIĘTACIE CHOCIAŻ JEDNEGO…?

Gdy zadaje to pytanie zapada cisza. Osoby, które wcześniej podnosiły ręce, na pytanie czy czytały lub znają publikacje czują się zdezorientowanie, no chyba Steve Jobs, może Jack Welch? Oczywiście to żart ani Apple ani GE nie było na liście, choć były badane.

W czym tkwi więc magiczny moment przemiany?

Czy liderzy z pierwszych stron gazet do przywódcy 5 POZIOMU? Czy przywódcy 5 POZIOMU mogą powstać w kuźniach organizacji? Ten temat zawsze sprawia mi dużo biznesowej frajdy i pokory zarazem, bo pozwala pięknie odpowiadać na pytania, na które nie w sposób jednoznacznie odpowiedzieć.

Zapraszamy na DRUGI już WEBINAR – LEADERSHIP W BURZLIWYCH CZASACH – DROGA LIDERA!
W czwartek 20 maja 2021, 18.00.

Już w czwartek 20 maja 2020 o 18:00 podzielę się swoim doświadczeniem oraz Liderów  firm z którymi współpracujemy, porozmawiamy o Liderze, który potrafił pozostać człowiekiem:

– Jakie presje i wyzwania stawia przed Liderami obecny czas?
– Dlaczego LEADERSHIP to umiejętność łączenia elementów, których na pozór nie da się połączyć?

– Czym różni się wiedza od mądrości, a Leadership od Zarządzania?

– Jak być wspaniałym Liderem i wspaniałym Człowiekiem równocześnie? Czy to jest możliwe?

– Czym jest Leadership, gdy pojęcie Przywództwa ulega sukcesywnej dewaluacji tak w polityce jak i biznesie?

– I w końcu kontrowersyjna Empatia, czy ma swoje miejsce w firmie?

Zapraszamy na AKADEMIĘ LEADERSHIPU: https://4value.com.pl/oferta/warsztaty-rozwojowe/leadership/

Tag